Sanatçılar

Sinan Cem Eroğlu

1986 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu İstanbul’da okuduktan sonra, 1997 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü’ne girdi. Ortaokul ve lise eğitimini burada tamamladı. Daha sonra aynı okulun Çalgı Yüksek Bölümünü kazandı. Halen bu bölümde, eğitimine devam etmektedir. İlk konserine 1997 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda çıktı. Günümüze kadar birçok konserde değişik sanatçı ve korolara eşlik etmiştir. 2004 yılında TRT Türk Halk Müziği Gençlik Korosu sınavlarını kazanarak 2 yıl görev yaptı. İlk solo konserini ise, kurduğu Grup Pervane ile 2006 yılında Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde verdi.


Babasının da desteğiyle, ünlü sanatçılarla meşk etme ve onlarla bazı albümlerde çalışma fırsatı buldu. Bunlar içinde, çocukluğundan beri kendisi için “idol” olmuş kişilerden en önde gelen Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu ile “Nasibolsa” albümüne katkıda bulundu. Bu albümü diğer albüm çalışmaları takip etti. Şimdilerde Grup Pervane projesi ile birlikte caz denemeleri yaptıkları bir müzik grubuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bunun dışında, konserler ve albüm çalışmalarında aranjör olarak katkıda bulunmaktadır. Son olarak 2006 yılında, bir tiyatroya, çocuk oyunu için şarkılar bestelemiş ve icra etmiştir.

18.1.2007
Kaynak/Not:
http://www.kopuzsazevi.com/sceroglu.htm


Sayfalar: 1
 
 
Ana Sayfa Müzik Okulu Koro Stüdyo Görüşler Kadir Kaya Sanatçılar Yankı Bağlama Videolar Basından Bağlantılar Duyurular Ziyaretçi Defteri İletişim