Basından
 
EZGİ’de koro çalışmaları devam ediyor

Ezgi Musik Ecke, türkü söylemeyi seven ve memleketimizin her yöresinden türkü öğrenip söylemek isteyen yetenekli öğrencilere ve müzikseverlere güzel bir ortam yaratıyor.

Merhaba (Stuttgart) 2008-09/02-Sayı-330

Ezgi Musik  Ezgi Musik
Bağlama ve müzik öğretmeni Kadir Kaya yönetiminde Ezgi Musik Ecke’de başlayan Türk Halk Müziği Korosu çalışmaları 1 yıldır devam ediyor. Bağlama derslerine katılan öğrencilerin bağlamada yeterli seviyeye geldikten sonra öğrendiklerini uygulayabilecekleri bir ortamda bağlama çalışmalarını sürdürmeleri amacıyla etkinlikler düzenleyerek, kursiyerlere pratik çalışma olanağının da sunulduğu Ezgi Musik Ecke, türkü söylemeyi seven ve memleketimizin her yöresinden türkü öğrenip söylemek isteyen yetenekli öğrencilere ve müzikseverlere güzel bir ortam yaratıyor.

Yöresel türkülerin otantik karakter dokusunu bozmadan, kendine ait yöresel tavırlarıyla seslendirildiği, Halk Müziği teorisinin (makamlar, usüller, nota bilgileri vs.) koroya katılan müzikseverlere aktarıldığı müzik evinde, türkülerin güzellikleri, içtenliği, samimiyeti, doğallığı yaşatılırken, senede bir defa olmak üzere koro çalışmalarındaki birikimler, Halk Müziği severleri ile paylaşmak için konserler düzenleniyor.


 

 
 
Ana Sayfa Müzik Okulu Koro Stüdyo Görüşler Kadir Kaya Sanatçılar Yankı Bağlama Videolar Basından Bağlantılar Duyurular Ziyaretçi Defteri İletişim